Home Up Зв'язок Карта сайту Пошук

 

Home
Up
Працівники

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

  І .

На численні запити щодо призначення пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи про­фесійного захворювання та у зв'язку з втратою году­вальника з цих же причин, а також соціальних пенсій, Пенсійний фонд України роз'яснює.

Виплата пенсій по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання та у зв'язку з втратою годувальника з цих же причин здійснюється відповідно до законодавства про пенсійне забезпечен­ня (пункт 16 статті 34 Закону України «Про загально­обов'язкове державне соціальне страхування від нещас­ного випадку на виробництві та професійного захво­рювання, які спричинили втрату працездатності»). В даний час Міністерство праці та соціальної політики України опрацювало зміни до зазначеного Закону.

До прийняття зазначених змін ці пенсії признача­ються органами Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

При цьому визначення заробітної плати проводиться за нормами ст. 65 в редакції Закону від 22.05.2003 р. №851-IV та його Прикінцевих положень. Тобто, при зверненні за призначенням пенсії може бути врахована заробітна плата за будь-які 60 місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності та за період роботи, починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією, або за бажанням пенсіонера за останні 36 календарних місяців роботи.

Верховною Радою України у першому читанні прий­нято проект Закону України «Про державну соціальну допомогу непрацездатним громадянам», яким буде вре­гульоване питання призначення соціальних пенсій.

Питання матеріального забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів врегульовано Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»: громадянам цієї категорії, які не набули права на пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страху-вашія», соціальні пенсії повинні призначатися органа­ми праці та соціального захисту населення.

Іншим громадянам до прийняття Закону України «Про державну соціальну допомогу непрацездатним громадянам» соціальні пенсії відповідно до Закону Ук­раїни «Про пенсійне забезпечення» призначаються органами Пенсійного фонду України.

Заступник Голови правління

А. В. Боніславський

 

II .

На ваш запит від 03.03.2004 р. №04-20-351 щодо перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Пенсійний фонд України повідомляє.

Згідно зі ст. 43 Закону перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності За­коном, повинен здійснюватися за новими нормами на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що перебувають на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також до­даткових документів, одержаних органами Пенсійно­го фонду.

Для запобігання соціальної напруги було прийнято рішення про прийняття документів у бажаючих донес­ти додаткові документи про заробіток і стаж до 01.01.2004 року протягом 2004 року, при цьому пере­рахунки провадити з дати введення в дію Закону, тобто з 1 січня 2004 року.

Для перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується: а) за­робітна плата, з якої раніше було обчислено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпе­чення»; б) заробітна плата за період, передбачений аб­зацом першим частини першої статті 40 Закону Украї­ни «Про загальнообов'язкове державне пенсійне стра­хування».

Законом України «Про пенсійне забезпечення» було передбачено обчислення пенсій за такі періоди трудо­вої діяльності:

- за 24 останніх календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією;

- за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі, якщо пенсія призначена до 01.07.2003 p.;

- за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від пе­рерв у роботі та за період, починаючи з 1 липня 2003 року, якщо пенсія призначена після 01.07.2003 p.;

- за 24 місяці роботи після призначення (перера­хунку) пенсії;

- за будь-які 12 місяців, або за меншу кількість ка­лендарних місяців підряд чи за один місяць роботи в зоні відчуження відповідно до статті 57 Закону Украї­ни «Про статус і соціальний захист громадян, які по­страждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Відповідно ці ж періоди, як нереалізоване право, мо­жуть бути враховані і при проведенні зазначених пере­рахунків.

Статтею 40 Закону також передбачені перерахунки із заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхо­вого стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

При перерахунку пенсій враховується весь стаж станом на 01.01.2004 року незалежно від терміну ро­боти після призначення (перерахунку) пенсії.

Заступник Голови правління

А. В. Боніславський

 

III .

Пенсійний фонд України розглянув листа щодо здійснення доплати до мінімального страхового вне­ску і повідомляє.

Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страху­вання» страховий стаж обчислюється в місяцях. Не­повний місяць роботи, якщо застрахована особа підля­гала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страху­вання, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць стра­хових внесків є не меншою, ніж мінімальний страхо­вий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць стра­хових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної до­плати до суми страхових внесків.

Порядок здійснення такої доплати визначено у розділі 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхуван­ня до Пенсійного фонду України, яка затверджена по­становою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663.

Згідно із зазначеною Інструкцією доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи здійснюється застрахованою особою за ЇЇ бажанням. В інших випадках стаж обчислюється за формулою, визначеною пунктом 3 статті 24 Закону.

Заступник Голови правління

В. М. Короневський

 

Home Up Зв'язок Карта сайту Пошук

                                                                                                        

Побажання та зауваження , щодо змісту та дизайну сторінки, надсилайте за адресою constantin@svitonline.com
Copyright © 2003 Київська Міська Рада Профспілки Працівників Охорони здоров'я
Last modified: 11 вересня, 2003