Home Up Зв'язок Карта сайту Пошук

 

Home
Up
Працівники

ПИТАННЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ

в установах Академії медичних наук України

 

Академії медичних наук України підпорядковано 36 медичних уста­нов, з них 21 установа розташована в м. Києві, інші - в різних регіонах Украї­ни. В середньому облікова чисельність становить понад 20 тисяч працюючих (по місту Києву 13250).

У кожній підвідомчій установі ство­рена служба охорони праці. Очолює її інженер з охорони праці, який підпоряд­ковується безпосередньо керівнику уста­нови.

Інженер з охорони праці в медицині для плідної роботи повинен мати не тільки вищу освіту, але й орієнтуватися в різних галузях науки і бути юридично грамотним. Для плідної взаємодії інже­нер з охорони праці повинен постійно підвищувати свою кваліфікацію і рівень знань, щоб взаємодіяти з керівниками різних підрозділів і орієнтуватися в складній медичній техніці, методиках проведення медичних досліджень, елек­тротехнічних і будівельних роботах, ав­токлавах, ліфтах, вентиляційних уста­новках, харчоблоках, пральнях, гаражах та інше.

Інженер з охорони праці постійно взаємодіє з контролюючими установами: Держнаглядохоронпраці, енергонаглядом, газовою інспекцією, котлонаглядом, пожежною інспекцією, санепідемстан­цією, фондами соцстрахування та пен­сійного забезпечення.

У більшості підвідомчих установ по­сада інженера з охорони праці укомплек­тована високопрофесійними фахівцями.

Планові, вибіркові перевірки окре­мих підвідомчих установ з представни­ками Держнаглядохоронпраці та Ради Київської міської профспілки праців­ників охорони здоров'я допомагають контролювати виконання нормативних документів цих установ.

В перевірених установах усі особи, які приймаються на роботу, проходять вступний інструктаж згідно з Інструк­цією, що реєструється в журналі інструк­тажу. Ведуться журнали обліку інструкцій з охорони праці, які діють в Інституті.

За дотриманням правил безпеки на ділянках з підвищеною небезпекою на­казами призначені відповідальні особи. Працівники, які задіяні на цих ділянках, проходять щорічні навчання в спеціалі­зованих закладах (кисневі станції, хар­чоблоки, ліфтери, автоклавери та ін.) і мають відповідні посвідчення.

Результати перевірок показали в на­явності річні та поквартальні плани ро­боти, є затверджений перелік ділянок з підвищеною небезпекою та шкідливими умовами праці. В перевірених підрозді­лах наявні журнали реєстрації інструк­тажів з охорони праці, оперативного кон­тролю, а також інструкції з охорони праці та техніки безпеки. На робочих місцях є засоби індивідуального захисту, ведеться робота щодо запобігання вироб­ничого травматизму.

У зв'язку зі святкуванням Дня охо­рони праці 28 квітня 2004 року, за сум­лінне виконання службових обов'язків і

високий професіоналізм оголошена по­дяка керівникам служб охорони праці на­укових установ Академії медичних наук України а саме: П. А. Шутенку (Інсти­тут гематології та трансфузіології), С. В. Самсоновій (Інститут геронтології), Ю. О. Сироватському (Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзеєва), М. М. Рудику (Інститут ендокринології та обміну речовин), В. М. Пахомовичу (Інститут кардіології), Л. О. Воробей (Інститут нейрохірургії), 3. І. Рухайло (Інститут онкології), Л. П. Мисак (Інсти­тут педіатрії, акушерства та гінекології), В. І. Іванову (Інститут травматології та ортопедії), А. І. Шишовій (Інститут хі­рургії та трансплантології), Л. В. Чайці (Науковий центр радіаційної медицини). Незважаючи на велику позитивну роботу, яка проводиться в підвідомчих установах АМН України, є і певні недоліки, пов'язані з недосконалістю механізму фінансування заходів з питань охорони праці (окремим рядком) та виділенню коштів для бюджетних установ, не вра­ховуються розцінки послуг, які надають державні організації, а саме:

- не всюди повністю проведена атес­тація робочих місць за умовами праці згідно зі списком №1 і №2;

- не всі інститути мають змогу профінансувати роботи для визначення тех­нічного стану і паспортизації виробни­чих об'єктів, будівель, споруд, інженер­них мереж, машин, механізмів, техніч­ного устаткування, які не відповідають вимогам безпеки праці або перебувають в аварійному стані;

- не всі інститути мають змогу опла­тити проведення медичних оглядів своїх працівників;

- недостатньо виділених коштів для придбання у повному обсязі спецодягу та забезпечення працівників певних ка­тегорій спеціальним харчуванням.

Крім того, понад 50% медичного об­ладнання, автоклавів, пральних машин експлуатуються понад 15 років і потре­бують заміни або капітального ремонту.

В установах Академії у роботі щодо підтримання основних фондів в експлу­атації також є ряд недоліків, які можуть негативно позначитись на безпеці праці працюючих і хворих, які перебувають на лікуванні в цих установах, бо забудови потребують системного спостереження за технічним станом та значних коштів на їх утримання.

Однак не всі питання можна виріши­ти на місцевому рівні. Тому ми спільно з радою Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я будемо звертатися до владних структур щодо ви­рішення позитивного питання фінансу­вання галузі в частині «Охорона праці» ст. 19 Закону України «Про охорону праці».

Вирішення цих вкрай важливих і на­болілих питань можливе лише на дер­жавному рівні з урегулюванням обо­в'язків державних структур, діяльність яких пов'язана з наданням послуг для бюджетних установ.

Керівник служби

охорони праці АМНУ

Н. Ю. Дубило

 

Home Up Зв'язок Карта сайту Пошук

                                                                                                        

Побажання та зауваження , щодо змісту та дизайну сторінки, надсилайте за адресою constantin@svitonline.com
Copyright © 2003 Київська Міська Рада Профспілки Працівників Охорони здоров'я
Last modified: 11 вересня, 2003