Перехід у розділ компоненти

 

Функція "оцінка"

 

Повернення в компонент

тенденція

рівень цілісності

ВИД

компонент сфера

реалізація

2

інтенсив

Інтелектуальна рефлексія

смислова

Функція "оцінка" ("оц") реалізує відображувальні задачі за допомогою формулювання оціночного судження про особливості пошуку шуканого. "Оцінки" довизначають ставлення суб'єкта до окремих фрагментів реального або планованого руху в змісті (перетворенні даних).

Граматично функція найчастише реалізується прислівниками і прийменниками. Як правило, функція "оцінка" сполучається з функціями "уявлення", "фіксація", “установка” .

Приклади: Ну, добре. Так, одному одна... Ну, а чисто з; Немає, я все-таки, ...от; Природно; Немає, немає! Так... а хто? Хто? По; Не-е-е. Ну, отут він це ... ; Немає, почекай. Дивися; НАПРИКІНЦІ; Не-е... Ну, якщо в лісі, те ... ; Немає! Немає! Не згодний! правильно, але воно зовсім не. Ну, елементарно!

У складі смислової сфери - реалізує інтелектуально-смислове регулювання продуктивного процесу в розгорнутому вигляді через порівняння щойно   породженого уявлення, дії або схеми з вимогою задачі або із знанням.

У складі компонента Інтелектуальної рефлексії "оцінка" спеціалізується на завершенні лінійного інтелектуально-смислового перетворення вихідних умов задачі за допомогою установлення відповідності-не відповідності.

У складі 2-го рівня цілісності, який   реалізує усвідомлюючий (розуміючий) спосіб проникнення в проблемність:  "оцінка" функцію абстрагування реалізує за допомогою зсуву уявлення судженням відповідності і, отже, ставленням. "Оцінки" мають більш високий рівень абстрактності, ніж "запитання". Порівняно з   1-м рівнем цілісності ступінь узагальненості   тут більш високий. Поривняння з   3-м рівнем цілісності  відбувається не за логічним обйємом, а за концептуальним на користь  3-го рівня. 

У складі виду інтенсивної рефлексії "оцінка” забезпечує корекцію змістовного просування. Почуттєву тканину свідомості розвантажує через  ізолювання недоцільної частини шляху рішення від доцільної.

У складі тенденції реалізації "оцінка” обслуговує акти виконання намірів і застосування розумінь. Завершує розумовий цикл у вигляді формулювання судження доцільності (так, ні)  дії або розуміння. Частіше зустрічається у згорнутому вигляді.

Таким чином, позитивний ефект "оцінки" полягає не тільки в корекції і розширенні розуміння, але й в установленні виходів із маршруту розуміння, де початковим входом є "запитання". Накопичення відрізків стабільних, опрацьованих міркувань зменшує витрати на відтворення ще складної частини бачення рішення. Позитивний ефект: кожний з маршрутів може призвести або до породження цілісної основи, або підготувати можливість оперування зчіпками розуміння в межах виду конструктивної рефлексії. Почуттєва тканина свідомості розвантажується як за допомогою ізолювання недоцільної частини шляху рішення від доцільної, так і скороченням подальшого  руху через маршрут.

Перехід у розділ компоненти

Date of updating of the information 28.04.03