Перехід у розділ компоненти

 

Визначення компонента змістів ГА

 

Повернення в компонент

    Призначення компонента Змістів ІА і ГА складається у перетворенні умов, даних у тексті задачі, із метою отримання шуканої відповіді.

  З позицій поділу руху суб'єкта від відомого до невідомого на рух змістовний та смисловий призначення компонента полягає в   утриманні змісту, що водночас і нарощується, і змінюється. Специфікою інтелектуальних перетворень на змістовному рівні є присутність у розумових актах почуттєвих уяв. Тобто, почуттєва тканина свідомості завантажена максимально, внаслідок чого перетворення умов є витратними.

  Базуючись на тому, що структура дискурсивного мислення реконструюється на основі аналізу його мовних проявів, опис окремих структур нерозривно зв'язується з уявленням про функціональне призначення висловлень як одиниць аналізу безперервного мовного потоку. Так, висловлення, що виражає бачення суб'єктом проблемної ситуації, тобто виступає в якості носія уяви про зміст, відноситься до змістовного компонента, призначеного  для відображення предметної сторони процесу мислення. У випадку, коли висловлення презентує якийсь спосіб перетворення проблемної ситуації, воно являє собою функціональний елемент для відображення операційної сторони Змістовного компонента.

  До змістовної сфери висловлень відносяться окремі "уявлення", що виникають у зв'язку з розумінням тексту умови; "інтенції" -похідні від питання задачі; цілісні "моделі" - бачення проблемної ситуації; знаннєві "засоби", що залучаються для перетворення моделі в послідовність конкретних дій у вигляді "схеми", та "операцій", які призводять , у результаті, до одержання відповіді на питання задачі. Читання усього "тексту" задачі або його фрагментів та формулювання "рішень", як 0-й рівень цілісності, починають і замикають цикл змістовного руху.

У варіанті групи висловлення плану групової активності подають змістовну активність партнерів, спрямовану на задачу, як можливість і необхідність розумового руху в групі, здійснення спільного розвитку змістів у взаємодії.

У варіанті індивіда наявність проявів плану групової активності означає:

  • даний індивід  діє від імені групового суб'єкта, якого він має на розумінні;
  • даний індивід реалізує стереотип спільності.

Перехід у розділ компоненти

Date of updating of the information 28.04.03