Перехід у розділ компоненти

 

Функцiя "рiшення" ГА

 

Повернення в компонент

тенденція

рівень цілісності

ВИД

компонент сфера
 

реалізація

 

 

0

 

 

формалізації

 

 

змістів

 

 

змістовна

 

Функція "Рішення" ("р") реалізує відображувальні задачі за допомогою формулювання рішення як варіанту знайденого шуканого даної задачі, що замикає цикл змістовного руху.

Граматична реалізація: виражається, як правило, чисельником, часто разом з іменниками, обумовленими текстом задачі як шукане (секунди, копійки, км, грами і т.ін.). Статус називаного числівника саме як  знайденого "Рішення" може бути підкреслений словом "відповідь".

Приклади: 12 секунд. Відповідь - 12 секунд.

Виходячи з тотожності змістовної сфери і Змістовного компонента, "Рішення" у їхньому складі подано на логічному і психологічному рівнях. Логічне рішення припускає єдину відповідь на запитання задачі і є дійсним шуканим задачі.   Психологічне рішення містить у собі і помилкові, неточні рішення, які не є дійсним шуканим задачі. Класифікація даних рішень, в основі аналізу яких лежить уявлення про стереотип, дозволяє оцінювати творчі рішення за ступенем їхнього наближення до єдино правильної   відповіді. Така оцінка має назву нормативного підходу і   потребує попередньої "стандартизації" відповідей задачі.

У складі 0-го рівня цілісності, що реалізує до-рефлексивний "проміжний" спосіб проникнення в проблему, остаточне "Рішення" забезпечує зняття статусу випробуваного і виконує функцію закінчення змістовного розумового циклу. По суті, "Рішення", як нульовий рівень цілісності, має не перший порядковий номер, як "текст", а восьмий, і фактично, реалізуючи принцип розвитку, перетворює "схему", "модель", "засіб" та "операції" у формулювання рішення.. Але даний розвиток уже не відноситься власне до мислення як до відтворюючої характеристики психічного відображення.  При формулюванні відповіді витрати власне психічної активності мінімальні. За межами експериментальної   ситуації результатом мислення є знання як  текст, що дає ще одну підставу для розміщення "Рішення" в нульовому рівні цілісності.

У складі виду формалізації "Рішення" і "текст" не несуть навантаження діалогової пари як функції інших компонентів, проте, вони чітко позначають межу рішення як експерименту і життя. У випадку не експериментальної задачі вони позначають межу між ролями, статусами, етапами життя.

У складі тенденції реалізації "Рішення" виступає в якості ключового доповнення Змісту, наслідком  якого є: у задачі - визначення шуканого, у житті - зняття проблеми.

Таким чином, позитивний ефект "Рішення" полягає в створенні передумов глобального регулювання психічної активності за допомогою створення основ для вибору активності.  

Перехід у розділ компоненти

Date of updating of the information 28.04.03