Перехід у розділ компоненти

 

Функція "припинення" ГА

 

Повернення в компонент

тенденція

рівень цілісності

ВИД

компонент сфера
 

актуалізація

 

 

0

 

 

включення

 

 

взаємодії

 

 

міжсуб'єктна

 

Функція "припинення" ("при") реалізує відображувальні задачі за допомогою генерації первинної, найпростішої активності із взаємодії через відокремлення суб'єкта від змістовного руху або від взаємодії для зберігання за собою вербальної арени. Є командою на припинення активності іншого (партнера по рішенню). "Припинення" виконує функцію переходу між змістовним просуванням і власне комунікативним процесом, між різноманітними циклами взаємодії, забезпечує перехід, свого роду запуск нового циклу взаємодії. Переважно реалізується у складі плану групової активності.

Граматична реалізація. Більш значущою для розрізнення є відповідність критеріально-контекстуальним орієнтирам. Важливою є наявність заглибленості в змістовний рух і економія на розгорнутій взаємодії. Повна граматична реалізація - не потрібна.

Приклади: Зараз, зараз, зараз, зараз, зараз. О! Немає, немає, не згадуй, а то зараз усі задачі... Немає, я не, я не згадую цю задачу (сміх), я просто... Немає, ну разом ми тут вкрай відверті... Ой, маячня, яка! Зараз, немає, ну отут напрошується в мене така, таке (сміх), ми прийняли умову, що щосекунди звучить рівно удар... Немає, ну чому? Так, і. Ну от, треба порахувати, яка повинна бути пауза. Якась повинна бути пауза. Ну, елементарно, зараз, я поки не знаю, це там дріб який-небудь   утвориться... Ну, так. Стоп. Вони ...

У складі міжперсональної сфери "припинення" реалізує груп-суб'єктне здійснення продуктивного процесу на найпростішому рівні як початок циклу взаємодії. У цілому, реалізація задачі спільного рішення, яку поставлено перед індивідним суб'єктом, подана то як умова володіння мовною ареною для самостійного рішення, то як задача лідерства, то як цінність спільності людей, об'єднаних у дану групу, що володіють рівним правом на творчу самореалізацію. Тут "припинення" реалізує стихійний запит на зберігання мовної арени за собою.

У складі компонента Взаємодії "припинення" забезпечує технологічну канву перетворення умов, даних у тексті задачі, з метою одержання шуканої відповіді в контексті обставини присутності партнерів або наявності ресурсу партнерів. Міжперсональна конфліктність ще не виявлена, як не виявлений і ресурс партнерів, тому "припинення" скоріше відокремлює від групи, ніж приєднує до неї.

У складі 0-го рівня цілісності, який реалізує "проміжний" спосіб проникнення в проблемність "поруч", "припинення" невиразні і безвладні в конкурентних умовах, тому що суб'єкт більше   присутній у змісті, ніж у взаємодії. Проте, ефект впливу на групу є наявним  як факт і як перспектива.

У складі виду "включення" "припинення" виконує функцію переходу між змістовним просуванням і власне груповим процесом, між різноманітними циклами взаємодії.

У складі тенденції актуалізації "припинення" обслуговує згорнуті, самоочевидні наміри вплинути на групу або партнера, захистивши  себе від його дій.

Таким чином, позитивний ефект "припинення" полягає в уведенні реальності міжперсональних відношень. Задача, сформульована в інструкції ("вирішуйте разом") уводить шар поведінки, характерної для самореалізації суб'єкта в групі. Цей шар ще не диференційований на активну або пасивну роль керування іншими, але, безумовно, підкреслює активність суб'єкта з урахування присутності інших у власному "просторі "я". Крім того, "припинення" включає ефект контролю, характерний для "екстенсивної" рефлексії.

Перехід        у        розділ
      компоненти

Date of updating of the information 28.04.03