Перехід у розділ компоненти

 

Функція "позиціювання"

 

Повернення в компонент

тенденція

рівень цілісності

ВИД

компонент сфера
 

реалізація

 

 

3

 

 

проникнення

 

 

взаєморозуміння

 

 

міжсуб'єктна

 

Функція "позиціювання" ("пз")   перетворюючий тип відношень здійснює за допомогою пред'явлення своїх вищих особистісних основ (цінностей), що регулюють ту або іншу позицію.

Граматично часто реалізується розгорнутими реченнями з особовими займенниками, або власним ім'ям партнерів у функції підмета або доповнення, які однозначно визначають адресність наступного ствердження про ціннісні основи активності суб'єкта.

Приклади: Для мене немає нічого, більш   головного, ніж  узгодження відповіді — щоб усі розуміли… Андрієві більш за все хочеться найшвидше закінчити рішення і звільнитися. Тобі все одно — вирішимо ми чи ні.

У складі міжперсональної сфери "позиціювання" реалізує груп-суб'єктне регулювання продуктивного процесу за допомогою перетворення відношень у контексті спільної активності, спрямованої на реалізацію мети, сформульованої в інструкції — вирішувати задачу разом.

У складі компонента Изаєморозуміння "позиціювання" забезпечує ефективність спільного перетворення умов, даних у тексті задачі, за допомогою включення в дійсний предмет активності різних суб'єктів крім актів трансформації даних ще й актів взаєморозуміння у вигляді акценту на розгорнутому поясненні. Акцентування ступеня відповідальності або ступеня значущості є смислом для автора "прояснювання" (парна функція "позиціювання" ); смислом для автора "позиціювання" є підтвердження іншими значущості фрагмента розуміння.

У складі 3-го рівня цілісності, що реалізує перетворюючий спосіб проникнення в проблемність і конфліктність "поруч", "позиціювання" переосмислює функції 2-го рівня за допомогою прийняття відповідальності за  зайняту в розумінні   позицію.

У складі виду проникнення "позиціювання" разом із парної функцією "прояснювання" забезпечує осмислення суперечливості спрямованості партнерів і прийняття відповідальності за здійснення тієї або іншої позиції.

У складі тенденції реалізації "позиціювання" обслуговує акти індивідної або групової самореалізації за допомогою розвитку розуміння до максимально відповідальної позиції у взаєморозумінні.

Таким чином, позитивний ефект "позиціювання" полягає в поєднанні двох смислів: готовності зрозуміти іншого і відповідальності за внесені регулятиви спільного розуміння

У складі плану індивідуальної активності "позиціювання" звичайно редукуються

Перехід у розділ компоненти

Date of updating of the information 28.04.03