Перехід у розділ компоненти

 

Функція "притягнення" ГА

 

Повернення в компонент

тенденція

рівень цілісності

ВИД

компонент сфера

актуалізація

2

співвіднесення

взаємоузгодження

міжсуб'єктна

Функція "притягнення" ("пи") реалізує усвідомлюючі функції за допомогою формулювання запиту на участь в оцінці узгодженості змістів, смислів, позицій.

Граматично відповідає спонукуванню будь-якого суб'єкта (групи) до конкретної дії оцінки через внесення пропозиції або питання.

Приклади: Давай… Чуєш звук... Дивися. Тобто, дивися. Відчуваєш? … Як? … Як тобі? Розгорнуті мовні формули: Давай оцінімо це разом? Згодний, що потрібно оцінити? Як тобі це? Чи відповідають ці ідеї одна одний, моїм смислам, позиції? Яка твоя оцінка?

У складі міжперсональної сфери "притягнення" реалізує груп-суб'єктне регулювання продуктивного процесу за допомогою розвитку відношень у контексті спільної активності, спрямованої на реалізацію сформульованої в інструкції меты -  вирішувати задачу разом. Смислом функції є можливість приєднання ресурсу іншого і більш високий рівень самореалізації.

У складі компонента Взаємоузгодження "притягнення" забезпечує ефективність спільного перетворення умов, даних у тексті задачі, за допомогою включення в дійсний предмет активності різних суб'єктів крім актів трансформації даних ще й актів підготування спільного ухвалення рішення.

У складі 2-го рівня цілісності, що реалізує усвідомлюючий (розуміючий) спосіб оволодіння міжперсональною проблемністю і конфліктністю, "притягнення" врівноважує інтерес предметом. Будучи більш зв'язаним з предметом, "притягнення", тим самим, невловимість, "попередність" інтересу, що виявляється на першому рівні цілісності, виводить у статус фігури, а не фона. Другий рівень цілісності розвиває запит на індикацію опозиції в запит на спільну оцінку ідеї.

У складі виду співвіднесення функція "притягнення" сприяє усвідомленню інтересів один одного через спільне оцінювання, співвіднесення ідеї з інтересами.

У складі тенденції актуалізації "притягнення" обслуговує акти наміру спільної оцінки інтересів (пізнання, статус, тощо).

Таким чином, позитивний ефект "притягнення" полягає в уведенні відкритості в позиції й оформленні їх у запит узгодження як спільної оцінки.

Перехід        у        розділ
      компоненти

Date of updating of the information 28.04.03